برگزاری نشست سلاح‌های کشتار جمعی؛ درد مشترك جهان

Psr-IR-tiموزه صلح تهران عصر سه شنبه چهارم خرداد 1395 میزبان نشستی با عنوان «سلاح‌های کشتار جمعی؛ درد مشترك جهان » بود که توسط گروه دانشجویی PSR ایران در راستای تلاش برای جهانی عاری از سلاح‌های کشتار جمعی برگزار شد. در این نشست دکتر بابایی متخصص چشم و عضو کمیته ی تخصصی درمان جانبازان شيميايي، دکتر اسفندیار ازسازمان هلال احمر و دکتر مدیریان از پژوهشكده مهندسى و علوم پزشكى جانبازان حضور داشته و به ايراد سخنرانى پرداختند. مخاطبان اين نشست، جوانان و دانشجويان خصوصا دانشجويان علوم پزشكى بودند.

 

موزه صلح تهران عصر سه شنبه چهارم خرداد 1395 میزبان نشستی با عنوان «سلاح‌های کشتار جمعی؛ درد مشترك جهان » بود که توسط گروه دانشجویی PSR ایران در راستای تلاش برای جهانی عاری از سلاح‌های کشتار جمعی برگزار شد. در این نشست دکتر بابایی متخصص چشم و عضو کمیته ی تخصصی درمان جانبازان شيميايي، دکتر اسفندیار ازسازمان هلال احمر و دکتر مدیریان از پژوهشكده مهندسى و علوم پزشكى جانبازان حضور داشته و به ايراد سخنرانى پرداختند. مخاطبان اين نشست، جوانان و دانشجويان خصوصا دانشجويان علوم پزشكى بودند.

 

در اين نشست به ابعاد گوناگون تاثير سلاح هاى شيميايى بر سلامت انسان، توضیحاتی در خصوص تشعشعات هسته‌ای و تاثیرات آن بر انسان و محيط و مباحث حقوقی مبارزه با تسلیحات هسته‌ای و به صورت خاص معاهده NPT پرداخته شد.

 

همچنین در مورد تشابهات اثرات مزمن و دیر رس سلاح های شیمیایی با سلاح های هسته ای بر سلامت انسان ها از دیدگاه متخصصان بحث و تبادل نظر شد. در پایان نماینده سابق گروه دانشجویی و یکی از دانشجویان فعال عضو گروه پزشکی PSR ایران درباره عملکرد ده ساله این گروه در کشور گزارشی ارائه نموده و اهداف و برنامه‌های حال حاضر و آتی گروه دانشجویی را معرفی کردند.

 

psr1

psr3

psr2

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3