افتتاح نمایشگاه عکس چهره‌‍‌ام برای صلح در موزه صلح

My-face-for-Peaceنمایشگاهی از برگزیده عکس‌های گردآوری شده توسط هنرمند ایرانی- آلمانی سعید دستمالچیان و همسر ایشان شامل 23 تابلو از مردم سراسر جهان به همراه جملاتی مرتبط با صلح روز دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 با حضور علاقمندان و مقام‌های بلندپایه ایرانی و بین‌المللی در موزه صلح تهران افتتاح شد.

نمایشگاهی از برگزیده عکس‌های گردآوری شده توسط هنرمند ایرانی- آلمانی سعید دستمالچیان و همسر ایشان شامل 23 تابلو از مردم سراسر جهان به همراه جملاتی مرتبط با صلح روز دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 با حضور علاقمندان و مقام‌های بلندپایه ایرانی و بین‌المللی در موزه صلح تهران افتتاح شد.

شرکت‌کنندگان پس از خوشامدگویی نماینده موزه صلح و شنیدن پیام ایشان که در آن به اهمیت فعالیت‌های اجتماعی برای گسترش فرهنگ صلح پرداخته شده بود، به سخنان خانم اینس کارستنسن از بخش فرهنگی سفارت آلمان گوش دادند. خانم کارستنسن ضمن اشاره به 8 می، هفتاد و یکمین سالگرد پایان یافتن جنگ جهانی دوم، از قربانیان آتش 30 جنگ که در حال حاضر در سراسر جهان شعله‌ور هستند صحبت کرده، از اهمیت روشنگری، به‌ویژه برای نسل جوان که تجربه چنین شرایطی را ندارند، گفتند. همچنین خصوصیت آگاهی‌بخشی و پیام امیدی را که این نمایشگاه به مخاطب خود منتقل می‌کند ستودند.

My-face-for-Peace-2
در ادامه آقای سعید دستمالچیان، از مسئولیت افراد برای تغییر در درون خود گفته و آن را لازمه ایجاد تغییر در جهان بیرون دانستند. سپس به معرفی نمایشگاه پرداخته، گفتند که این آثار پس از اعلام فراخوان در سایت « چهره ام برای صلح » و طی 4 سال از 133 کشور جهان با مشارکت 10500 نفر جمع‌آوری شده‌‌اند و علاوه بر چاپ در کتابی با همین عنوان، در کشورهای دیگر نیز به نمایش در آمده یا درخواهند آمد. این هنرمند ضمن ابراز خوشحالی بابت افتتاح این نمایشگاه در ایران و در موزه صلح تهران به جمله‌ای از یکی از شرکت‌کنندگان در این پروژه از مراکش اشاره کردند که : « همه ما درخششی زیبا در درون خود داریم. فقط گاهی حضور این درخشش را فراموش می‌کنیم پس بگذار عمر خود را صرف این درخشیدن کنیم.»
در پایان، شرکت کنندگان از آثار به نمایش درآمده دیدن کردند.

نمایشگاه عکس چهره‌ام برای صلح، تا تاریخ 10 خرداد، از ساعت 10 تا 12 و 14 تا 17 پذیرای بازدید عموم است.

همچنین علاقمندان می توانند برای مشارکت در این طرح، به وب‌سایت www.myfaceforpeace.org مراجعه نمایند.

My-face-for-Peace-1

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3