برگزاری کنسرت «لالایی‌های جهان» و نمایشگاه «از ابرهای خردلی تا صلح»

lalaei-timکنسرت لالایی‌های جهان، کاری از گروه آوازی دایان روزهای 11 و 12 دی‌ماه 1395 در تالار رودکی برگزار شد. این کنسرت که بخشی از مجموعه رویدادهای فرهنگی با عنوان «زمین، زندگی، صلح» است، با همکاری موزه صلح در برپایی نمایشگاه از ابرهای خردلی تا صلح با موضوع معرفی فعالیت‌های صلح‌آمیز این موزه اجرا شد.

 

 

کنسرت لالایی‌های جهان، کاری از گروه آوازی دایان روزهای 11 و 12 دی‌ماه 1395 در تالار رودکی برگزار شد. این کنسرت که بخشی از مجموعه رویدادهای فرهنگی با عنوان «زمین، زندگی، صلح» است، با همکاری موزه صلح در برپایی نمایشگاه از ابرهای خردلی تا صلح با موضوع معرفی فعالیت‌های صلح‌آمیز این موزه اجرا شد. 


در معرفی این کنسرت که بازخوانی قطعاتی از مشهورترین لالایی‌های جهان است، آمده: «لالایی، نخستین آواز، نخستین آغوش، نخستین ندای امنیت، آرامش و آهستگی است... . این کنسرت تلاش برای یادآوری پیوند درونی موسیقی و صلح، بازنگری دیگرگونه شکل و محتوای لالایی‌ها و موسیقی‌های فولکلور سرزمین‌ها و دوران‌های گوناگون و در یک کلام، رنج‌آورد گروه آوازی دایان است.» در این کنسرت، لالایی‌های به زبان‌‎های سوئدی، اسپانیایی، کردی، فارسی، انگلیسی، آذری و روسی و هم‌چنین قطعات فولکلور ایرانی اجرا شد.


نمایشگاه «از ابرهای خردلی تا صلح»، نگاهی گذرا به موزه صلح تهران دارد. این نمایشگاه، ضمن اشاره به فلسفه تاسیس موزه‌های صلح در دنیا، به‌طور ویژه به معرفی موزه صلح تهران می‌پردازد که به همت اعضای حمایت از انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی تاسیس شده است. پس از شرح مختصر جنگ شیمیایی علیه ایران طی جنگ تحمیلی، بازدیدکنندگان با تعدادی از مهم‌ترین فعالیت‌های موزه صلح تهران آشنا می‌شوند. راویان این نمایشگاه، خود، جانبازان داوطلب موزه صلح تهران و داوطلبان جوان این سازمان مردم‌نهادند که تلاش دارند جزئیات فعالیت‌های موزه صلح تهران را بازگو کنند.

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3