بزرگداشت قربانیان بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی در موزه صلح تهران

 

thumbبه مناسبت شصت و هفتمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی  ، چیدمان و ویدئو آرت "1 ثانیه سفید، 1 ثانیه سیاه" در روز دوشنبه 16 مردادماه 1391 از ساعت 8:15 تا 20:15 در موزۀ صلح تهران به نمایش در خواهد آمد.  این چیدمان و ویدئو آرت که کاری از شیرین عابدینی‌راد و علیرضا امیرحاجبی است، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 17 و 18 مردادماه هم پذیرای حضور علاقمندان خواهد بود.

 

برنامه های دیگری نیز از جمله کارگاه ساخت درناهای کاغذی و بازخوانی قصه ساداکو ساساکی در این مدت در موزه صلح اجرا خواهد شد.

 نشانی: خیابان وحدت اسلامی، خیابان شهید فیاض بخش، درب شمالی پارک شهر، موزه صلح تهران  شماره تماس: 66731076 -021   برای دیدن پوستر برنامه اینجا را کلیک کنید

  

 

به مناسبت شصت و هفتمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی  (6 August 1945)، چیدمان و ویدئو آرت "1 ثانیه سفید، 1 ثانیه سیاه"  در روز دوشنبه 16 مردادماه 1391 از ساعت 8:15 تا 20:15 در موزۀ صلح تهران به نمایش در خواهد آمد.  این چیدمان و ویدئو آرت که کاری از شیرین عابدینی‌راد و علیرضا امیرحاجبی است، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 17 و 18 مردادماه هم پذیرای حضور علاقمندان خواهد بود.

علاوه بر این برنامه های دیگری نیز از جمله کارگاه ساخت درناهای کاغذی و بازخوانی قصه ساداکو ساساکی در این روز در موزه صلح تهران برپا خواهد بود.


لازم به یادآوری است که در روزهای پایانی چنگ دوم جهانی ارتش آمریکا برای اولین بار در تاریخ از سلاح اتمی استفاده کرد و تنها در شهر هیروشیما در روز ششم آگوست در اثر انفجار بمب اتمی بیش از 140 هزار نفر جان خود را از دست دادند که این عدد در هفته های بعد با جان باختن شمار بسیاری از مجروحان حادثه به بیش از دویست هزار نفر رسید.


به همین مناسبت همه ساله در این روز مراسمی با حضور نمایندگانی از سراسر دنیا در پارک صلح شهر هیروشیما در ساعت هشت و پانزده دقیقه صبح (همزمان با لحظه ووقوع انفجار اتمی) برپا میشود و همچنین در کشورهای مختلف دنیا نیز برنامه ها و آئین های گوناگونی به  یاد این قربانیان و با آرزوی ریشه کن شدن سلاحهای کشتار جمعی از جهان  برگزار میگردد.


 

شهر ناگازاکی نیز سه روز بعد یعنی در روز نهم آگوست 1945 هدف دومین بمب اتمی قرار گرفت و فاجعه ای دیگر تکرار شد.

 

Per Mid

 

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3