برگزاری کارگاه هنری "این زمین من نیست"

kuchSepidروز جمعه 10 آبان‌ماه، گروه هنری کوچ سپید کارگاه هنری کودک و صلح را با عنوان "این زمین من نیست"، با همکاری موزه صلح در پارک شهر تهران برگزار کرد.

در این کارگاه عروسک‌های پارچه‌ای و چیدمان برش‌های کاغذ بر روی سنگ‌فرش محوطه با پیام صلح با همکاری کودکان و مردم توسط موسسه هنری "زاویه مانا" ساخته شد.

گروه هنری "کاغذ و تا" در ساخت درناهای کاغذی افراد حاضر در کارگاه را همراهی کردند و اعضای موسسه "باهمستان" کودکان حاضر در محل را از طریق گفتگو، قصه‌گویی و بازی، وارد موضوع "صلح در شهر" کردند و پس از آن این کودکان، بر روی پارچه‌های سفید، با تکنیک ماژیک نقاشی کردند. گروه هنری "دمان" با کودکان و خانواده آن‌ها، آروزی کودکان را بر روی نوارهای کاغذ نوشته و بر روی کره زمین آرماتوری که از کاغذ و خمیر کاغذ(پاپیه ماشه) و از پیش ساخته بودند، نصب کردند.

 kuchSepidروز جمعه 10 آبان‌ماه، گروه هنری کوچ سپید کارگاه هنری کودک و صلح را با عنوان "این زمین من نیست"، را با همکاری موزه صلح در پارک شهر تهران برگزار کرد.

در این کارگاه عروسک‌های پارچه‌ای و چیدمان برش‌های کاغذ بر روی سنگ‌فرش محوطه با پیام صلح با همکاری کودکان و مردم توسط موسسه هنری "زاویه مانا" ساخته شد. گروه هنری "کاغذ و تا" در ساخت درناهای کاغذی افراد حاضر در کارگاه را همراهی کردند و اعضای موسسه "باهمستان" کودکان حاضر در محل را از طریق گفتگو، قصه‌گویی و بازی، وارد موضوع "صلح در شهر" کردند و پس از آن این کودکان، بر روی پارچه‌های سفید، با تکنیک ماژیک نقاشی کردند. گروه هنری "دمان" با کودکان و خانواده آن‌ها، آروزی کودکان را بر روی نوارهای کاغذ نوشته و بر روی کره زمین آرماتوری که از کاغذ و خمیر کاغذ(پاپیه ماشه) و از پیش ساخته بودند، نصب کردند.

فعالان حقوق کودک نیز پیام‌های صلح خود را بر روی پارچه‌های نصب شده در اطراف محوطه نوشتند و پس از آن افراد حاضر در کارگاه، پیام‌های خود را به پارچه‌ها اضافه کردند. در انتها، تمام عروسک‌ها، درناهای کاغذی، آرزوهای کودکان و نقاشی‌های آن‌ها بر روی کره زمین قرار گرفت.

این برنامه مورد استقبال خوب مردم و کودکان قرار گرفت و کودکان کار نیز در این فعالیت‌ها شرکت داشتند. در این کارگاه داوطلبان جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان حضور فعال داشتند.

پس از اجرای کارگاه، آقای محمد رضا تقی پور مقدم، مدیر موزه صلح، برای فعالین و اعضای گروه‌های فعال در این کارگاه از تجربه خوب این کارگاه برای مردم محله و موزه صلح صحبت کرد و گفت: "صلح همین چندساعتی بود که ما و کودکان در اینجا در کنار هم کار کردیم."

برای دیدن عکس‌های این کارگاه اینجا را کلیک کنید.

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3