سخنرانی پروفسور یان اوبرگ در موزه صلح تهران

dr oberg روز دوشنبه 20 آبان 92، جلسه ای با حضور پروفسور اوبرگ (استاد مطالعات صلح از سوئد) برای علاقمندان در محل موزه برگزار شد. این برنامه که همزمان با برنامۀ گفت و گوی آزاد به زبان انگلیسی موزه برگزار شده بود، به مدت 90 دقیقه برپا شد که طی آن ایشان به مدت 60 دقیقه پیرامون "جایگاه مطالعات صلح در جهان و نقش آن در دنیای پر از جنگ امروز" برای جمعی از علاقمندان که اکثراً دانشجویان رشته های مرتبط و علاقمندان به مبحث مطالعات صلح بودند، به زبان انگلیسی برگزار شد و پس از آن 30 دقیقه هم به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد.

روز دوشنبه 20 آبان 92، جلسه ای با حضور پروفسور اوبرگ (استاد مطالعات صلح از سوئد) برای علاقمندان در محل موزه برگزار شد. این برنامه که همزمان با برنامۀ گفت و گوی آزاد به زبان انگلیسی موزه برگزار شده بود، به مدت 90 دقیقه برپا شد که طی آن ایشان به مدت 60 دقیقه پیرامون "جایگاه مطالعات صلح در جهان و نقش آن در دنیای پر از جنگ امروز" برای جمعی از علاقمندان که اکثراً دانشجویان رشته های مرتبط و علاقمندان به مبحث مطالعات صلح بودند، به زبان انگلیسی برگزار شد و پس از آن 30 دقیقه هم به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد.

پروفسور یان اوبرگ، استاد مطالعات صلح اهل دانمارک، مدیر و عضو هیئت موسس "بنیاد فراملی پژوهش صلح و آینده" در شهر لوند سوئد است. بنیادی کاملاً مستقل برای همفکری با بیش از 28 سال سابقۀ کار نظری و عملی در زمینۀ گسترش بندی از مادۀ 1 منشور سازمان ملل متحد که عنوان می‌کند صلح باید از راه‌های مسالمت‌آمیز به وجود آید.

بنیاد فراملی پژوهش صلح و آینده سالانه به بیش از 3 میلیون نفر از دانشجویان و سیاستمداران سراسر دنیا به طور خاص دسترسی دارد و شبکه‌ای برای همفکری با بیش از 60 متخصص برجسته در زمینه‌های مختلف با پس‌زمینه‌های متفاوت است. تعدادی از همکاران این بنیاد و همچنین پروفسور اوبرگ حداقل یک بار در ایران بوده‌اند و مقاله‌ها و فیلم‌هایی از سخنرانی‌هایی که ضبط شده و تاکنون از آنها منتشرشده است را می‌توانید در اینترنت بیابید.

 

IMG 1527

IMG 1524

IMG 1523

IMG 1508

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3