برگزاری دومین جشنواره فیلم «صلح ودوستی ایرانیان» در ژاپن

filmfestivalleaflet 2015در چارچوب برنامه سالانه تبادل فرهنگی موزه صلح تهران با انجمن دوستی هیروشیما، هفت فیلم برتر سینمای ایران با موضوعات پیامدهای جنگ و هم‌چنین صلح و دوستی در ایام سالگرد بمباران اتمی هیروشیما در این شهر و هم‌چنین در شهر توکیو، به نمایش در خواهند آمد.

این جشنواره با همکاری سازمان ‌مردم‌نهاد ژاپنیMOCT و با نمایش فیلم‌های«باد و مه» (به کارگردانی محمدعلی طالبی) ، «حوض نقاشی» (به کارگردانی رضا میرکریمی)، «گیلانه» (به کارگردانی رخشان بنی اعتماد) ، «فرزند خاک» (به کارگردانی محمد باشه‌آهنگر)، «مهمان داریم» (به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور)، «یک حبه قند» (به کارگردانی مازیار میری)و «بدون مرز» (به کارگردانی امیرحسین عسگری)؛و با حضور تعدادی از این کارگردانان برگزار خواهد شد. 

 

در چارچوب برنامه سالانه تبادل فرهنگی موزه صلح تهران با انجمن دوستی هیروشیما، هفت فیلم برتر سینمای ایران با موضوعات پیامدهای جنگ و هم‌چنین صلح و دوستی در ایام سالگرد بمباران اتمی هیروشیما در این شهر و هم‌چنین در شهر توکیو، به نمایش در خواهند آمد.

این جشنواره با همکاری سازمان ‌مردم‌نهاد ژاپنیMOCT و با نمایش فیلم‌های«باد و مه» (به کارگردانی محمدعلی طالبی) ، «حوض نقاشی» (به کارگردانی رضا میرکریمی)، «گیلانه» (به کارگردانی رخشان بنی اعتماد) ، «فرزند خاک» (به کارگردانی محمد باشه‌آهنگر)، «مهمان داریم» (به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور)، «یک حبه قند» (به کارگردانی مازیار میری)و «بدون مرز» (به کارگردانی امیرحسین عسگری)؛و با حضور تعدادی از این کارگردانان به مدت شش روز از تاریخ 11 تا 16 مرداد در هیروشیما، و از تاریخ 16 تا 18 مرداد با همکاری سفارت ایران، در شهر توکیو برگزار خواهد شد. تعدادی از هنرمندان نام آشنای ایران، جانبازان شیمیایی -به‌عنوان سفیران صلح-، مسئولان و اعضای انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی و موزه صلح تهران نیز در این برنامه حضور دارند.    
این جشنواره برای دومین سال متوالی، با هدف آشنا ساختن مخاطبان ژاپنی با فرهنگ و تاریخ کشورمان و تقویت دوستی بین دو ملت برگزار می‌شود.

filmfestivalleaflet 2015-f

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3