بازدید سفیر اتریش از موزه صلح تهران

AUSTRIAN AMBASSADOR Tehآقای اشتفان شولز، سفیر اتریش در ایران روز چهارشنبه 17 آبان‌ماه 1396 به دعوت موزه صلح تهران به موزه آمدند. در این دیدار جناب سفیر ابتدا با همراهی جانبازان راوی داوطلب از موزه بازدید کردند. سپس در جلسه‌ای با دیگر فعالیت‌های فرهنگی و بین‌المللی موزه صلح تهران آشنا شدند و با داوطلبان عضو این موزه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 

 

آقای اشتفان شولز، سفیر اتریش در ایران روز چهارشنبه 17 آبان‌ماه 1396 به دعوت موزه صلح تهران به موزه آمدند. در این دیدار جناب سفیر ابتدا با همراهی جانبازان راوی داوطلب از موزه بازدید کردند. سپس در جلسه‌ای با دیگر فعالیت‌های فرهنگی و بین‌المللی موزه صلح تهران آشنا شدند و با داوطلبان عضو این موزه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.


در این جلسه، جناب سفیر ضمن اشاره به تاریخچه روابط فرهنگی ایران و اتریش، در خصوص این بازدید گفتند که بسیار تحت تاثیر وقایع بازگو شده در موزه قرار گرفته‌اند و از این‌که جامعه بین‌المللی در زمان وقوع حملات شیمیایی نتوانست واکنش مناسب برای توقف آن‌ها نشان دهد، ناامید شده‎‌اند. ایشان هم‌چنین از توجه موزه به اقدامات پروفسور گرهارد فرایلینگر، پزشک اتریشی، در درمان مصدومان شیمیایی در طی جنگ تحمیلی و هم‌چنین حضور متخصصان اتریشی در هیئت‌های حقیقت‌یاب ملل متحد قدردانی کردند.


ایشان در ادامه گفتند: «ایران تنها کمک‌های پزشکی را دریافت نکرد. بلکه این کمک‌ها را برای جامعه بین‌المللی فراهم نیز کرد و تمام این تجربیات پزشکی در خط مقدم باید به جهان همرسانی شود.» ایشان ابراز امیدواری کردند در ادامه فعالیت خود در ایران بتوان زمینه مشترک همکاری بین موزه صلح تهران و انجمن فرهنگی اتریش در تهران را فراهم کرد.


در پایان این دیدار لوح موزه صلح تهران و نسخه‌ای از مستند «خاطراتى براى تمام فصول» ساخته آقای مصطفى رزاق كريمى به آقای شولز اهدا شد.

AUSTRIAN-AMBASSADOR-Teh-1

AUSTRIAN-AMBASSADOR-Teh-2

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3