برگزاری کارگاه آموزشی "فرهنگ صلح و محیط زیست" در موزۀ صلح تهران

 

our-planet-earth-lg-001روز پنج‌شنبه 7 دی‌ماه 1391، کارگاه آموزشی نیم‌روزه‌ای با موضوع "فرهنگ صلح و محیط زیست"، برای گروهی از همکاران و داوطلبان موزۀ صلح تهران، در محل این موزه برگزار شد.

موزۀ صلح تهران در نظر دارد با همکاری سایر سازمانهای مردم نهاد فعال در این حوزه، از این پس برنامه های آموزشی دیگری نیز در زمینه آموزش فرهنگ صلح و محیط زیست، برای دیگر علاقمندان برگزار کند، تا از این طریق به گسترش فرهنگ صلح در جامعه بپردازد و گام‌هایی در راستای ترویج احترام به محیط زیست بردارد.

workshop peaceروز پنج‌شنبه 7 دی‌ماه 1391، کارگاه آموزشی نیم‌روزه‌ای با موضوع "فرهنگ صلح و محیط زیست"، برای گروهی از همکاران و داوطلبان موزۀ صلح تهران، در محل این موزه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که توسط گروه محیط زیست "شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان" تدریس شد، با به کارگیری شیوه‌های مختلف آموزشی همچون استفاده از فیلم‌های کوتاه، بحث و تبادل نظر، بازی‌های گروهی و... به آموزش مباحث مختلفی چون نکته‌های مشترک در تعریف صلح و محیط زیست، نقش افراد در پیشگیری از آلودگی محیط زیست، رفتارهای زیست محیطی، آلودگی هوای داخل منزل، تغذیۀ سبز، شناخت شاخص‌های شهر تهران، پروژه‌های موفق، و همچنین شیوه‌هایی برای آموزش مفاهیم زیست محیطی به کودکان پرداخته شد.

موزۀ صلح تهران در نظر دارد با همکاری سایر سازمانهای مردم نهاد فعال در این حوزه به ویژه گروه محیط زیست "شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان"، از این پس کارگاه‌های آموزشی دیگری نیز در زمینه آموزش فرهنگ صلح و محیط زیست، برای دیگر علاقمندان برگزار کند، تا از این طریق به گسترش فرهنگ صلح در جامعه بپردازد و گام‌هایی در راستای ترویج احترام به محیط زیست بردارد.

شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان، از سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی، مدنی، بخش خصوصی و افراد حقیقی تشکیل شده است و به منظور گسترش و ترویج فرهنگ صلح در جامعه از بهار سال 1380 آغاز به کار کرده است. هدف این شورا ایجاد فرصت‌هایی است که همۀ کودکان بتوانند در محیطی امن و سرشار از احترام به انسان‌ها، مهرورزی و درک دیگران، تفاهم و همزیستی زندگی کنند.

برای دیدن عکس‌های این کارگاه آموزشی اینجا را کلیک کنید.

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3