سفر به روایت سرفه ها: روایت دوستی دو ملت زخم خورده از جنگ و سلاحهای کشتار جمعی

 IMG 4918آیین رونمایی کتاب سفر به روایت سرفه ها  امروز سه شنبه 24 اردیبهشت در موزه صلح تهران برگزار شد.

در این برنامه "حمید حسام" نویسنده کتاب و جمعی از اهل قلم، هنرمندان، اصحاب رسانه، مسئول بخش فرهنگی سفارت ژاپن و نیز جانبازان شیمیایی و فعالان موزه صلح تهران حضور داشتند.

پیش از رونمایی کتاب ابتدا مدیر روابط بین الملل موزه صلح تهران مقدمه ای در مورد ارتباط مردمی قربانیان جنگ در ایران و هیروشیما و ثمرات این ارتباط فرهنگی در چارچوب پروژه سفیران صلح، بعنوان یکی از برنامه های اصلی موزه صلح  بیان کرد و پس از آن علی جلالی فراهانی ، جانباز شیمیایی و کونیکو یامامورا (بابایی) مترجم و عضو انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی در باره ویژگی های مثبت این سفرنامه سخنانی ایراد کردند.

برای دیدن عکس‌ها این مراسم اینجا را کلیک کنید.

  IMG 4918آیین رونمایی کتاب سفر به روایت سرفه ها  امروز سه شنبه 24 اردیبهشت در موزه صلح تهران برگزار شد.

 

در این برنامه "حمید حسام" نویسنده کتاب و جمعی از اهل قلم، هنرمندان، اصحاب رسانه، مسئول بخش فرهنگی سفارت ژاپن و نیز جانبازان شیمیایی و فعالان موزه صلح تهران حضور داشتند.

 

پیش از رونمایی کتاب ابتدا مدیر روابط بین المل موزه صلح تهران مقدمه ای در مورد ارتباط مردمی قربانیان جنگ در ایران و هیروشیما و ثمرات این ارتباط فرهنگی بعنوان یکی از برنامه های اصلی موزه صلح  بیان کرد و پس از آن علی جلالی فراهانی ، جانباز شیمیایی و کونیکو یامامورا (بابایی) مترجم و عضو انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی در باره ویژگی های مثبت این سفرنامه سخنانی ایراد کردند .

سپس حمید حسام، نویسنده کتاب که خود از مصدومین سلاحهای شیمیایی و زخم خوردگان جنگ  است داستان شکل گیری این سفرنامه و اهمیت این گونه ارتباطات فرهنگی را بیان نمود. حسن رسولی، معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، علیرضا کمره ای پژوهشگر تاریخ و ادبیات دفاع مقدس و حبیب احمدزاده، نویسنده و هنرمند از دیگر حاضران در برنامه بودند که با سخنان کوتاهی ضمن تمجید از اثر ارزشمند حمید حسام و ویژگیهای برجسته این سفرنامه روایی- داستانی، تاکید کردند:  در موضوع جنگ شیمیایی و پیامدهای آن آثار هنری و مکتوب اندکی تاکنون منتشر شده و بایستی در این زمینه تلاش فراوانی صورت گیرد تا جهانیان با این فاجعه و رنج بی پایان قربانیان آن آشنا شوند و از تکرار چنین فجایعی پیشگیری شود.

 

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3