کارگاه صلح در شمار آید با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان برگزار شد

کارگاه نیم‌روزه «صلح در شمار آید»، روز شنبه 27 آذر 1395 و مصادف با روز ولادت پیامبر اکرم (ص) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان، در شهرستان سراوان، استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. در این کارگاه نمایندگانی از دانشجویان، استادان و عوامل این دانشگاه و همچنین چند تن از وکلای این شهرستان حضور داشتند. 


در این روز، شرکت‌کنندگان ابتدا با مطالعه پوسترهای «صلح در شمار آید» با مفاهیم گوناگون واژه صلح و نقش هر فرد در ترویج فرهنگ صلح آشنا شدند. بعد از آن و با توجه به اشتراک مذهبی و فرهنگی این منطقه با کشور افغانستان، پوستر افغانستان با جزئیات بیشتری ارائه شد. سپس مراحل تشدید منازعه، ورود و نقش مناسب یک میانجی مورد بررسی قرار گرفت. برای شرکت‌کنندگان پوسترهایی با محوریت نقش میانجیگرهای محلی و دخالت سران و بزرگان منطقه به ویژه پوستر مصر بسیار مورد توجه بود و بحث های زیادی در این باره شکل گرفت. 

 

نمایشگاه صلح در شمار آید شامل 25 پوستر است که هر پوستر به معرفی یک فرد یا سازمان فعال صلح در کشورهای مختلف می‌پردازد. کارگاه های «صلح در شمار آید» با تسهیل‌گری داوطلبان آموزش دیده موزه صلح تهران، برای افراد و گروه‌های علاقمند اجرا می‌شود. 
علاقمندان می‌توانند درخواست‌ها یا سوالات خود را از طریق آدرس ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  مطرح کنند.

Saravan