کارگاه صلح در شمار آید با همکاری دانشگاه شیراز برگزار شد

 

کارگاه «صلح در شمار آید»، روز چهارشنبه 24 آذرماه 1395 با شرکت دانشجویانی از رشته‌های تحصیلی متفاوت هم‌چون حقوق و روانشناسی در دانشکده الهیات دانشگاه شیراز برگزار شد. این دانشجویان اغلب از همکاران سازمان آیسک بودند. 


در این کارگاه، ابتدا شرکت‌کنندگان با تمرکز بر پوسترهای «صلح در شمار آید»، با تعدادی از بانیان صلح در سراسر دنیا آشنا شدند. سپس ابعاد مختلف صلح و هم‌چنین مثلث صلح و خشونت تحلیل شد. شرکت‌کنندگان هم‌چنین بر اساس داستان یکی از پوسترها به ایفای نقش یک بانی صلح و شخص مقابل او پرداختند. در پایان، مراحل تشدید یک درگیری و نقش میانجی در آن طی فعالیتی گروهی بررسی و تبیین شد.


آیسک (انجمن بین‌المللی جوانان در اقتصاد و علوم بازرگانی) بزرگترین شبکه جوانان در دنیاست که خود جوانان آن را اداره می‌کنند. هدف این سازمان، برقراری صلح و بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه بشر است. 


نمایشگاه صلح در شمار آید شامل 25 پوستر است که هر پوستر به معرفی یک فرد یا سازمان فعال صلح در کشورهای مختلف می‌پردازد. کارگاه های «صلح در شمار آید» با تسهیل‌گری داوطلبان آموزش دیده موزه صلح تهران، برای افراد و گروه‌های علاقمند اجرا می‌شود. علاقمندان می‌توانند درخواست‌ها یا سوالات خود را از طریق آدرس ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  مطرح کنند.

PC-Shiraz